Jdi na obsah Jdi na menu
 


Medieval 2 Total War - (Raitr)

6. 2. 2007

Když jsem slyšel, že vyjde další díl z edice Total War, nechtěl jsem tomu věřit. Ale je to tak! V ČR konečně vyšel další díl s názvem Medieval II Total War (dále jen M2TW). Název hry připomíná předchůdce (Medieval Total War), ale je to vlastně slibné pokračování. Proč říkám slibné? Hned Vám to vysvětlím. Musím přiznat, že se vývojáři opravdu vyšvyhli a ukázali nám, jak má taková správná strategie vypadat.

 

Je pravdou, že M2TW nepřináší tolik změn co nám přinesl Rome Total War, ale několik jich zde určitě je. Graficky je M2TW bezpochyby o několik stupňů lepší než minulé díly. Pokud někdo hrajete nebo teprve budete hrát na ty nejvyšší detaily, jistě uznáte, že mám pravdu. Zde si rozhodně všimnete vojáků a jejich pohybů. Všechny jednotky nejsou stejné a nedělají ty stejné pohyby. To je obrovská výhoda a na bojišti to společně s oblohou, která jen nestojí ale pohybuje se (bloom efekt), vypadá opravdu věrohodně a krásně zároveň. I budovy se od sebe liší.

 

Diplomacie je ve hře vylepšena, díky existenci dalších postav. Setkáte se tu s princeznami, kupci, inkvizitory, vrahy, špehy, diplomaty a mnoha dalšími postavami. Postav je opravdu hodně, ale hlavní je, že nám to do hry přidává více koření a díky tomu nám to pak chutná lépe :o). Ve hře jsou i nové druhy jednotek a také budov. Další novinkou je možnost měnit města na hrady a naopak. Má to různé výhody, ale ty poznáte až při hraní.

 

Hlavní mapu máme teď o něco větší, díky přidání části Severní Ameriky, v které do doby než ji osídlíte, žijí Aztékové.

 

Musím ovšem také přiznat, že jsem čekal více. Lepší námořní bitvy a také menší hardwareové nároky, ale jinak je tato hra jednou z nejlepších strategií roku 2006 a možná i roku 2007.

 

- málo změn..........................................................................+ grafické spracování

- hardwareové nároky........................................................+ nové jednotky a budovy

                           79%

 

Raitr

+Nahoru+

 

Náhledy fotografií ze složky PC hry

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

medieval

(anonim, 7. 7. 2007 10:06)

mne ani neprijdou ty hardwareove naroky ale spise graficka karta je to prehnane ze potrebujete pixel shader 1.1